Jaki rodzaj przesyłki wybrać?

 

Rodzaje dostaw można podzielić najprościej na nierejestrowane, rejestrowane oraz wysyłki kurierem.
Wyróżnić można też przesyłki zmniejszające ryzyko obciążeniem VAT.
Można też wyróżnić kilka magazynów z których wysyłane są do nas paczki, opisane zostały one niżej.

 

W przypadku przesyłek które zmniejszają ryzyko obciążenia dodatkowymi kosztami gearbest proponuje wysyłkę Priority Line.
Oczywiście najbezpieczniej jest zawsze korzystać z przesyłki rejestrowanej, statystyki oraz śledzenie paczek które lecą do nas od ‘my friendów’ można obserwować na stronie alipaczka.pl

Poniżej przedstawione zostały najpopularniejsze rodzaje wysyłek na gearbest.

wysylka

 

Domyślną metodą dostawy na GearBest jest darmowa lotnicza przesyłka nierejestrowana (Unregistered Air Mail). Atrakcyjna cenowo opcja, świetna dla zamówień o małej wartości. Ten typ paczki nie posiada numer śledzenia – kodu trackingowego, więc nie będziesz w stanie śledzić etapów podróży paczki. W Polsce dostarczy ją do Ciebie listonosz, lub w przypadku większego gabarytu zostawi awizo.

 

Przy zakupie przedmiotu o większej wartości warto skorzystać z przesyłki rejestrowanej (Registered Air Mail). Często opcja ta nie kosztuje wiele, a pozwala na śledzenie paczki (otrzymujesz kod trackingowy) i ułatwia walkę o zwrot pieniędzy w razie zgubienia paczki w którymś z etapów.

 

Wysyłka kurierska (Expedited Shipping) to często najszybsza, ale i najdroższa spośród dostępnych metod dostawy. Warto skorzystać z niej w przypadkach zamawiania produktów o bardzo wysokiej wartości. Paczkę kurierską otrzymujesz zwykle w błyskawicznym tempie nawet od 3 do 7 dni od wysłania zamówienia przez gearbest.
Warto pamiętać, że kurierzy zwykle pobierają opłaty za obsługę celną oraz za przedstawienie paczki do oclenia, na ogół do kilkudziesięciu złotych. Tą dodatkową kwotę uiszcza się kurierowi przy odbiorze przesyłki.
Nie wszystkie przesyłki wysyłane są jednak z Chin. Gearbest Posiada sieć magazynów w różnych krajach EU, co pozwala dostarczać paczki szybciej i bez dodatkowych opłat (ponieważ kraje Unii Europejskiej znajdują się we wspólnej unii celnej), bezpośrednio z Europy i Polski.

 

Priority Line, czyli bezpośrednia dostawa linią priorytetową to jedna z najszybszych metod dostawy na GearBest (choć najczęściej nie tak szybka jak wysyłka kurierem). Łańcuch wysyłki pozwaljącej ominąć dodatkowe opłaty przedstawiony został poniżej. (źr. GB Polska)

 

1. Po dokonaniu zakupu zamówienia gromadzone są na jedną paletę i są wysyłane z Hongkongu lub Shenzen do jednego z lokalnych magazynów europejskich: w przypadku Polski najczęściej będzie to Anglia, ze względu na najlepsze możliwości wysyłki paczek i najszybszą dostawę.
2. Następnie, w magazynie UK paleta jest rozładowywana i przesyłka kierowana jest do Polski za pośrednictwem Royal Mail, czyli Poczty Angielskiej.
3. Paczka trafia do Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej, czyli sortowni paczek. Stamtąd kierowana jest do lokalnego urzędu pocztowego w miejscu dostawy kupującego.
4. Listonosz odbiera przesyłkę z lokalnej poczty i dostarcza ją do kupującego, który może już cieszyć się swoim zakupem na GearBest.

 

Zwykłe przesyłki nie gwarantują ominięcia dodatkowych opłat, które zazwyczaj naliczone mogą zostać od zakupów powyżej kwoty 100zł. Mogą być obciążone cłem zależnym od kategorii produktu oraz podatkiem VAT w wysokości 23%, czyli podatkiem importowym do Polski.

 

Fast-08 = Polski Magazyn (free shipping)
Fast-026 = Polski Magazyn (free shipping)
Fast-23 – Czeski Magazyn
CN-099 – Chiński Magazyn
Fast-30 – Francuski Magazyn
Fast-29 – Hiszpański Magazyn
Fast-27 – Magazyn w Wielkiej Brytanii
CN-003 – Włoski Magazyn